Az őszi hidegebb párás idő kedvez a légúti betegségeknek

Kutyák körében a leggyakoribb ilyen jellegű fertőző megbetegedés az úgynevezett kennelköhögés.

A kennelköhögést többféle kórokozó együttesen váltja ki. Számos vírus és baktérium mellett, leggyakrabban a parainfleunza-2 vírus és a Bordetella bronchiseptica baktérium okozza ezt a betegséget. Rendkívül ragályos, cseppfertőzéssel terjed. Ezért kutyás közösségekben, kutyafuttatókban, panziókban könnyebben megfertőződik kutyusunk.

A tünetek kínzó köhögés, öklendezés, orrfolyás, esetleg bágyadtság, láz. Elhanyagolt esetben tüdőgyulladás is kialakulhat. A kezelés akár több hetet is igénybe vehet, ez alatt az idő alatt a kutyusunk közösségbe nem mehet.

Szerencsére a megelőzésre számos védőoltás rendelkezésre áll. Orrba cseppentős, injekciós vagy akár bukkális formában is. A védettség kialakulása beadási módtól függően 1-3 hetet is igénybe vehet. A védőoltás segítségével megvédhetjük kutyusunkat a betegség kialakulásával szemben, vagy ha meg is betegszik, az enyhébb lefolyású lesz.

Idejében gondoskodjunk kedvencünk védelméről!

további híreink